Sevgili Öğrenciler,

Sınavlarda başarının yolu doğru ve güncel kaynaklarla çalışmaktan geçmektedir.
Fit Yayınları olarak derslerle ilgili tüm eksikliklerinizi giderebileceğiniz bir kitapla karşınıza çıktık. Bu kitap, MEB müfredatıyla birebir uyumlu olan kazanım ve beceri temelli sorulardan oluşmaktadır. Sorular farklı şekilde isimlendirilerek aşama aşama işlem yeteneğini, yorumlama yeteneğini ve yeni nesil soruları çözebilme yeteneğini geliştirecek şekilde sıralanmıştır. Bu kitapla hem sınava hazırlanmanın hem de soruları çözebilmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

Kitaptaki testlerin başlıklarına göre özellikleri şunlardır:

Hatırlatan Testler:

Bu testler; konunun temel kurallarını hatırlatan, işlem ağırlıklı testlerden oluşur. Bu testlerle öğrenciler, konuyu öğrenmenin ve konu ile ilgili soruları çözebilmenin mutluluğunu yaşarlar. Bu test kolay sorulardan oluşur.

Tamamlayan Testler:

Orta düzeyde beceri temelli sorulardan oluşur. Bu testlerle öğenciler, birden çok kazanımı aynı soruda birleştirerek uygulama yeteneğini geliştirir.

Sonuçlandıran Test:

Bu test, üst düzeyde beceri temelli sorulardan oluşur. Bu testlerdeki soruların tamamı sınavda çıkabilecek sorular düzeyindedir. Bu testlerle öğrenciler sınavda konu ile ilgili çıkabilecek soru türlerini önceden çözmüş olurlar.

Tekrar Testi:

Sadece sonuna konulduğu bölümün konuları ile ilgii orta ve üst düzey sorulardan oluşur. Öğrenci bu testle, ilgili bölümdeki kazanımların ne kadarını öğrendiğini ölçer. Bu sayede varsa eksiklilerini tespit eder ve giderir.

Deneme Sınavları:

Tatil dönemlerine denk gelecek şekilde hazırlanmış, uygulanacağı zamana kadar olan tüm konulardan gerçek sınav düzeyindeki sorulardan oluşur. Son deneme sınavı tüm konuları kapsar ve gerçek sınavın bir provası gibidir. Bu deneme sınavlarında öğrenciler, ilgili dersin sınavda çıkabilecek soru türleri ile sınavdan önce tanışmış olurlar.

Bu kitabı okulda kullanabileceğiniz gibi evde tek başınıza da konuları öğrenmek, işlem yapma ve sınav formatında yeni nesil soruları çözme becerilerinizi geliştirmek için de rahatlıkla kullanabilirisiniz.

Sınavlara en güzel şekilde hazırlanmanız ve başarılı olmanız dileğiyle …